Závěrečný workshop k projektu 3D tisku láká na interaktivitu

19. 4. 2023

Ve čtvrtek 27. dubna spolupořádáme závěrečný workshop projektu „3D tisk a jeho uplatnění na základních a středních školách“, kde zájemcům představíme výsledky, kterých jsme dosáhli, společně s modely, lekcemi a dalšími 3D pomůckami využitelnými ve výuce. Celá akce je zdarma a uskuteční se v prostorách Pedagogické fakulty MU.

3D modely k vyzkoušení a osahání

Srdečně zveme na poslední ze série workshopů v rámci projektu 3D tisk a jeho uplatnění na základních a středních školách, který řešíme společně se společností Y Soft a Pedagogickou fakultou, která také pro chystanou akci propůjčí své prostory v budově A na adrese Poříčí 9 v Brně. Workshop je zdarma a uskuteční se od 14 do 17 hodin ve čtvrtek 27. dubna, je však nutná registrace.

Završí se tak tříletý společný projekt, který si dal za cíl vytvořit kvalitní, obecně použitelný výukový materiál k technologii 3D tisku se zaměřením na podporu výuky na základkách a středních školách.

„Návštěvníci se budou moct podívat na zajímavé multioborové výukové lekce, které kromě výuky 3D tisku vzdělávají i v jiných oblastech, jako je třeba biologie, matematika, geografie. Ukážeme také vytvořenou metodiku integrace 3D tisku do vzdělávání pro školy, která umožní rychlou adopci této technologie i bez předchozí znalosti. A taky si budou moct osahat vytisknuté 3D pomůcky do vybraných předmětů, které jsou určené pro lepší pochopení učiva,“ vysvětluje Kamil Malinka, řešitel projektu za Ústav výpočetní techniky.

Více informací o projektu a jeho cílech se dozvíte na webových stránkách projektu.

O projektu 3D tisku jsme psali i dříve