Vytiskli jsme přes 600 „rouškolapů“ pro zdravotníky

26. 1. 2021

MUNI pomáhá a my s ní. Proto jsme využili naši 3D tiskárnu a vytiskli na ní přes 600 držáků roušek pro zdravotníky v Jihomoravském kraji. Do společné iniciativy tisku 3D spon se s námi zapojila také další univerzitní pracoviště, například Ústřední knihovna FF nebo Přírodovědecká fakulta.

Na jaře roku 2020 při první vlně pandemie se tiskly plastové štíty, na konci roku byla zase mezi (nejen) zdravotníky velká poptávka po tzv. rouškolapech – držácích na roušky, které ulevují od otlačenin po dlouhé době strávené například v ochranném vybavení.

„Oslovilo nás dobrovolnické centrum MUNI pomáhá s prosbou o pomoc s tiskem rouškolapů. Samozřejmě jsme souhlasili a začali tisknout na 3D tiskárně, kterou máme k dispozici v Celouniverzitní počítačové studovně,” vysvětlil Vladimír Schindler, koordinátor za ÚVT.

Spolu s námi se do výzvy dobrovolnického centra zapojila také Ústřední knihovna FF, Přírodovědecká fakulta i jiné organizace, takže prvních 3 300 kusů spon pro zdravotníky z Jihomoravského kraje bylo připravených během pár dní. Momentálně v novém roce čekáme, jestli přibudou ještě další poptávky.