Hledáš stáž v oboru, placenou brigádu nebo téma a vedoucího na závěrečnou práci?
Ozvi se nám!

Spolupráce se studenty je u nás samozřejmostí.
Pokud navíc studuješ na FI MU, máš to k nám opravdu kousek.

A co ti nabídneme?

Flexibilní rozložení práce, kdy a jak pracuješ je jen na domluvě

Propojení praxe s bakalářskou či diplomovou prací

Kontakt s nejnovějšími technologiemi

Možnost si vybrat tým či oblast dle tvého zájmu

Vedení a podpora odborníků v rámci týmu

Pracoviště v prostorách FI nebo v budově poblíž

Dlouhodobou spolupráci

Teambuildingové aktivity každý měsíc

Cloud Enthusiast

Jsme Ústav výpočetní techniky MUNI, unikátní organizace kombinující IT výzkum, provoz a vývoj. Ve spolupráci se sdružením CESNET vytváří náš cloudový tým prostředí, které umožňuje vědcům z celé Evropy provádět jejich výzkum v oblastech life science, bioinformatiky, hmotnostní spectrometrie, družicového pozorování země, and kyberbezpečnosti. Výzkumníci používají naše nástroje aby přivedli DNA sekvenování a futuristickou léčbu rakoviny ze světa sci-fi do reality.

Následujeme metodologii Infrastructure as Code: celá cloud infrastruktura je nasazena a provozována skrze Ansible a Puppet. Spravujeme 283 hypervisorů, které obsahují 9560 jader a 190 TB RAM.

Shrnutí pozice

Hledáme cloudové nadšence. Z tohoto juniorního postavení budete mít prostor pro růst na pozici cloudového operátora nebo cloudového vývojáře aplikací. Je to skvělá příležitost: zapojíte se do výstavby a provozu cloudového prostředí založeného na open-source projektu OpenStack.

Co budete dělat?

  • Podpora cloudových uživatelů: práce s tikety a požadavky (žádné telefonní hovory, možnost práce z home-office, nebo z našich kanceláří na Šumavské 15, Brno)
  • Aktualizování a udržování cloudové dokumentace
  • Pomáhání našim uživatelům s nasazením cloudových aplikací.

Měli byste mít:

  • Ochotu učit se — neustále rosteme, používáme nové nástroje a procesy. Potřebujeme, aby jste byli flexibilní a ochotní učit se nové věci spolu s námi.
  • Proaktiviní přístup — nechceme, aby jste pouze dělali, co se řekne. Budeme rádi, pokud budete sami přemýšlet a hledat řešení či zlepšení.
  • Dobré vyjadřovací schopnosti — ze začátku se budete učit, jak náš produkt a infrastruktura funguje. Budete nám pomáhat budovat naši knowledge base, vysvětlovat práci s cloudem naší klientele (výzkumníkům). Proto je důležité, aby jste byli schopni komunikovat v psané Angličtině.
  • Základní znalosti Linux — náš cloud a vše okolo na nich běží.
  • Základní Git znalosti — z IaC metodologie používáme Git jako VCS a zároveň tím podporujeme náš agilní vývojový worflow: pull requests, code reviews, pipelines.
  • Základní síťové znalosti.
  • Základy znalostí scriptování (Python) — vytváříme si sami nástroje pro automatizaci rutinní práce.

Pokud si nejste 100% jisti v některých z těchto požadavků, buďte bez obav. Počítáme s tím, že vás potřebné doučíme.

My vám nabízíme:

  • Naučte se pracovat s profesionálními nástroji pro vývoj a provoz cloudu.
  • Pracujte na něčem, co dává smysl. Pomožte vědcům skrze technologické inovace.
  • Přidejte se do přátelského pracovního prostředí s dobrovolnými měsíčními teambuildingy.
  • Využijte možnosti flexibilní práce na 20h týdně v organizaci, která podporuje vaše individuální snahy o rozvoj a studium.
  • Pracujte z domu nebo z našich pohodlných kanceláří na Šumavské 15 v Brně.
  • Kombinujte svou práci se studiem a vyberte si jedno z témat pro diplomové práce nabízené ve spolupráci s cloudovým týmem.

Jestli vás tato nabídka zaujala, a chcete nabrat produkční zkušenosti, přidejte se do našeho týmu. Pošlete nám své CV na kariera@ics.muni.cz

Junior Cloud DevOps Engineer

Jsme Ústav výpočetní techniky MUNI, unikátní organizace kombinující IT výzkum, provoz a vývoj. Ve spolupráci se sdružením CESNET vytváří náš cloudový tým prostředí, které umožňuje vědcům z celé Evropy provádět jejich výzkum v oblastech life science, bioinformatiky, hmotnostní spectrometrie, družicového pozorování země, and kyberbezpečnosti. Výzkumníci používají naše nástroje aby přivedli DNA sekvenování a futuristickou léčbu rakoviny ze světa sci-fi do reality. Kromě těchto vážných snah náš tým také spolupracuje na virtuálních akcelerovaných desktopech, které se dají využít například na cloudový gaming.

Následujeme metodologii Infrastructure as Code: celá cloud infrastruktura je nasazena a provozována skrze Ansible a Puppet. Spravujeme 283 hypervisorů, které obsahují 9560 jader a 190 TB RAM spolu s více než 10PB úložného prostoru.

Hledáme lidi na pozici juniorních DevOps inženýrů. Odsud máte prostor růst na pozice cloudových operátorů či cloudových vývojářů.. Je to skvělá příležitost: zapojíte se do výstavby a provozu cloudového prostředí založeného na open-source projektu Kubernetes.

Na čem budete pracovat?

  • Kontejnerový vývoj a integrace, podpora uživatelů s jejich aplikací.
  • Dokumentace vyvinutých use cases.
  • Sledování trendů a implementace nových funkcionalit.

Dále byste měli mít předešlé zkušenosti s:

  • Kontejnerovou technologií (K8S)
  • Rancher — pochopení motivace kontejnerových management nástrojů.
  • Linux administrace — uživatelská či pokročilejší úroveň.
  • Git — následujeme IaC metodologii, používáme Git jako VCS. Také podporuje náš agilní vývojový workfolw: pull requesty, code reviews, pipelines.
  • Sítě — DNS, IPv4
  • Vývoj a scriptování (např. Python, C, Go lang).

Pokud se v některých z nich necítíte jako profesionál, buďte bez obav. S námi se profesionály stanete.

Adrián Rošinec

„Zpočátku jsem se obával, že nebudu práci zvládat kvůli malým zkušenostem v dané oblasti. To nakonec nebyl žádný problém, protože jsem se dostal do kolektivu, díky kterému se posouvám dál. Zároveň na ÚVT respektují mé školní povinnosti. V práci mě naplňuje pocit, že svým malým dílem pomáhám studentům a akademikům dělat věci lépe a efektivněji.“

Student fakulty informatiky, správce automatizace systému Windows

Přečtěte si rozhovor s Adriánem (nejen) o práci na ÚVT

Kontaktuj nás!

Zajímají tě jakékoli další informace? Napiš nám na kariera@ics.muni.cz, rádi ti odpovíme.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info