Výzkumník Jiří Filipovič obdržel ocenění MUNI Scientist

26. 11. 2021

Velká gratulace patří Jiřímu Filipovičovi, který za svůj článek popisující novou metodu pro rychlou analýzu transportu ligandu obdržel ocenění MUNI Scientist. Tu uděluje Grantová agentura Masarykovy univerzity vybraným vědcům za vynikající výsledky ve výzkumu.

Slavnostní událost předání ocenění se uskutečnila na konci listopadu v prostorách Mendelova refektáře v Augustiniánském opatství v Brně. Ceny MUNI Scientist, které se udělovaly teprve podruhé, obdrželo celkově 39 vědců a vědkyň z MUNI, kteří doplnili kolegyně a kolegy oceněné před rokem (mezi nimi byl i další výzkumný pracovník a člen vedení ÚVT Petr Holub).

Formální ocenění výsledků potěší

Co říká na obdržení ceny MUNI Scientist sám Jiří Filipovič? „Potěšilo mě to, z formálního ocenění výsledků a převzetí ceny v pěkné historické budově mám dobrý pocit. Také je hodně příjemné objevit se v přítomnosti úspěšných vědců z univerzity a mít možnost si trochu pokecat.“ Zároveň však dodává, že (jakákoli forma) ocenění pro něj není primární motivace: „Mě osobně motivuje spíše zajímavost tématu a potřeba nějaký problém rozlousknout – než přímo odměna za jeho rozlousknutí.

Kompletní přehled všech oceněných vědců z MUNI spolu s jejich úspěchy si můžete přečíst (spolu s dalšími informacemi o ocenění) v článku v magazínu M.