Ocenění GAMU pro Petra Holuba za špičkové výsledky ve výzkumu

10. 12. 2020

Petr Holub, člen vedení ÚVT a výzkumný pracovník, obdrží ocenění Grantové agentury Masarykovy univerzity za špičkové výsledky a mimořádné počiny v oblasti výzkumu na MUNI. Vyhlášení se uskuteční online formou na Výroční konferenci GAMU ve čtvrtek 10. prosince odpoledne za účasti vedení univerzity.

Petr Holub byl na ocenění nominován na základě svého významného působení v mezinárodní infrastrukturní komunitě BBMRI (Biobanking and Biomolecular Resources Research Infrastructure), o čemž svědčí také článek publikovaný v prestižním vědeckém časopise EJHG (European Journal of Human Genetics) na téma infrastruktury ve vědeckém řešení krize COVID-19. Příspěvek pojednává o konkrétních cílech BBMRI-ERIC za účelem usnadnění přístupu ke kvalitně definovaným biologickým materiálům a údajům pro výzkumné účely.

Cílem ocenění GAMU není pouze předání diplomu a finanční odměny, ale především posílení motivace vynikajících vědeckých pracovníků univerzity a šíření dobrého jména MUNI ve vědecké komunitě i na veřejnosti.