Setkání univerzitní IT komunity: Společné snahy a vize pro budoucnost

15. 9. 2023

Třetí letošní setkání IT komunity se tentokrát uskutečnilo v univerzitním kampusu. Jeho hlavním cílem bylo tradičně především vytvoření prostoru, kde se mohou setkat pracovníci z různých IT center napříč univerzitou a osobně diskutovat o aktuálních tématech a problémech.

Program setkání, které se uskutečnilo ve čtvrtek 14. září, obsahoval několik klíčových bodů. Filip Janovič, vedoucí divize IT služeb, se podělil o aktuální stavy projektů, které spadají pod jejich hlavičku. Představil se také náhled na nadcházející novinky v oblasti centrálního nákupu IT vybavení a diskutovalo se o nedávných změnách týkajících se využití NAT v datové síti univerzity. Kolegové z týmu podpory M365 účastníky seznámili s plánovanými změnami, které chystají pro uživatele, a také informovali o plánovaných inovacích ze strany společnosti Microsoft.

Důležitou částí setkání bylo shrnutí výsledků dvou projektů, které se zaměřovaly na mapování uživatelského rozhraní Perun a možné úpravy v Security dashboardu. Samotný Security dashboard byl prakticky demonstrován a fakulty získaly možnost zapojit se do jeho využití. Tradiční součástí setkání bylo i okénko věnované kyberbezpečnosti, kde členové kyberbezpečnostního týmu CSIRT-MU varovali před konkrétními bezpečnostními hrozbami, kterým univerzita čelila v poslední době, a to včetně phishingových útoků.

Za fotky ze setkání velice děkujeme Ondřejovi Myšákovi z CIT FF.