První ročník konference Ženy v kyber se blíží

23. 10. 2023

Bez popisku

Účastnice prvního ročníku konference Ženy v kyber se budou moct ve čtvrtek 26. října přesvědčit o tom, že ke vstupu do kybernetické bezpečnosti nemusí nutně umět programovat. Akce zaměřená na podporu uplatnění žen v kyberbezpečnosti nejen na IT pozicích se uskuteční v Edison Filmhubu v Praze a vystoupí na ní celkově sedm řečnic z komerční i veřejné sféry, mimo jiné i naše kolegyně Natalia Peterková z týmu CSIRT-MU. Vstup je zdarma.

V hlavní části programu každá z řečnic představí svou cestu ke kybernetické bezpečnosti a tomu, čemu se nyní věnují. Poukázat mají hlavně na to, že pro práci v kybernetické bezpečnosti není potřeba mít IT vzdělání. Uplatnění najdou také například právničky, analytičky, koordinátorky nebo výzkumnice.

Mezi jmény přednášejících se objeví také Natalia Peterková, která působí v našem kyberbezpečnostním týmu CSIRT-MU na pozici specialistky vzdělávání v kybernetické bezpečnosti. „Nejprve jsem se chtěla konference zúčastnit pouze jako návštěvník. Moje kolegyně mě však postrčila k tomu, abych využila nabídky podělit se o své zkušenosti,“ vysvětluje svou cestu s tím, že je zvědavá, jak budou hodnotit své profesní dráhy ostatní řečnice.

„Zajímají mě jejich pohledy, jak se mohou ženy v kyberbezpečnosti realizovat i na jiných než IT pozicích. Já sama jsem se v tom našla, kyberbezpečnost mě baví a naplňuje a budu ráda, když někoho inspiruji k podobnému kariérnímu rozhodnutí,“ říká Natalia, jejíž samotná cesta v týmu CSIRT-MU vedla přes různé pozice od back office přes specialistku vzdělávání po současnou agendu zabývající se bezpečnostními politikami pro vnitřní legislativu Masarykovy univerzity.

Konference je již téměř plná, pokud vás však téma zajímá, mrkněte na webové stránky a registraci, zda ještě nějaká místa zbývají.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info