Bezpečáci excelovali na mezinárodním cvičení Locked Shields 2021

12. 5. 2021

Na mezinárodním cvičení kybernetické bezpečnosti Locked Shields 2021 se mimořádně dobře vedlo našim dvěma kolegům z CSIRT-MU, Václavovi Chladovi a Andrejovi Tomčimu. I díky jejich profesionálnímu přístupu se tým České republiky umístil v celosvětové konkurenci na přední příčce – 3. místě.

„Veľmi si cením, že som sa vďaka CSIRT-MU mohol zúčastniť LS 2021. Odnášam si z neho veľa poznatkov, asi najviac pre mňa ale znamená to, že som počas cvičenia spolupracoval s expertami z rôznych inštitúcií a firiem a mal som tak možnosť vidieť ako pracujú a premýšľajú,“ popisuje jeden z oceněných Andrej Tomči, student FI a člen kyberbezpečnostního týmu CSIRT-MU. Právě on spolu s jeho kolegou Václavem Chladem byli obzvlášť oceněni děkovným dopisem Karla Řehky, ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Ten ocenil především jejich přímý podíl na plnění úkolů v rámci technického scénáře Modrého týmu.

Letošní příprava i cvičení se odehrály v náročných podmínkách způsobených pandemickou situací. Cvičící i organizátoři tak museli pracovat vzdáleně, a to často i v rámci jednoho sub-týmu, což celkově komplikovalo vzájemnou komunikaci a koordinaci. I přes toto vše byl cvičící technický tým schopen ztíženou situaci překonat a umístil se na 3. místě. 

„Dalo mi to skúsenosti, na ktoré človek len tak nenarazí. Zároveň je to pre mňa obrovská dávka motivácie do ďalšieho štúdia a práce, aby som sa ďalej zlepšoval a neprestával makať,“ doplňuje Andrej. Gratulujeme a jen tak dál!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info