Success story:
Národní cvičení Cyber Czech se zaměřilo na obranu záchranářských systémů

„Kombinace technických a netechnických prostředků vytváří komplexní realistickou situaci pro nácvik obrany vůči útokům.“

Bez popisku

Uspořádali jsme nové národní kyberbezpečnostní cvičení Cyber Czech. Pravidelně jej pořádá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ve spolupráci s Masarykovou univerzitou. Nově vytvořený scénář cvičení se zaměřil na obranu záchranářských systémů.

Cvičení se zúčastnilo celkem dvacet čtyři obránců. Byli vybráni napříč orgány veřejné správy, jejichž činnost souvisí se záchranářskými systémy. Útočné i podpůrné týmy byly tvořeny experty z NÚKIB a MUNI. Obránci se ocitli v rolích členů IT týmu řešícího krizovou situaci způsobenou kyberútoky na záchranářské systémy. Kromě řešení technických problémů bylo cvičení doplněno o právní, manažerské a komunikační úkoly.

V České republice je Cyber Czech jediným pravidelným kyberbezpečnostním cvičením svého druhu a jeho cílem je připravit bezpečnostní pracovníky vybraných subjektů (včetně státní správy) na práci pod tlakem probíhajícího útoku.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info