Co by vám o IT na MUNI za rok 2019 nemělo uniknout

Podívejte se na výběr, co nejzajímavějšího se odehrálo v minulém roce v IT na univerzitě.
Na ty nejzvědavější pak čeká k pročtení celá výroční zpráva.

Chci o IT na MUNI za rok 2019 vědět všechno!

Čtyřicítka!

Na krku. Rok 2019 se nesl ve znamení oslav jubileí. Festival MUNI 100, naše konference ICS CON 40 nebo slavnostní koncert, takhle jsme slavili :)

MUNI Online

Až o 69 procent se zvýšilo využívání technologií MS Office 365 pro online spolupráci a studium. Používáte je i vy? it.muni.cz/office365

Kyberkompas

Unikátní online kurz kyberbezpečnosti, který hravou formou radí, jak se chovat bezpečně v digitálním světě. Vyzkoušeli jste? security.muni.cz/cybercompass

Fully Wireless

Zajistili jsme, abyste v roce 2020 už nikde na univerzitě nemuseli plýtvat daty. Nově máme totiž na MUNI prostory kompletně pokryté Wi-Fi připojením.

Počítejte s námi

Pro ukládání dat a výpočty máme nově na univerzitě úložiště s kapacitou 10 PB a výpočetní uzel tvořený 504 jádry a 10 TB RAM.

Open Access

Chceme urychlit výměnu a dostupnost vědeckých informací. Proto jsme se chopili koordinace Open Access a tvoříme univerzitní strategii.

Přístupy ke službám

Na MUNI se staráme o jednotné přihlašování uživatelů a péči o identity jsme převzali také v evropských projektech Elixir a EOSC Life.

Nový katalog

Pro lepší vyhledávání a efektivnější práci a studium jsme na MUNI uvedli do provozu nový knihovní katalog. Omrkněte ho ;) katalog.muni.cz

Chci víc!

Nestačilo vám a chcete vědět ještě víc, co se v roce 2019 v IT na MUNI událo zajímavého?
Pak se určitě podívejte na naši výroční zprávu!