Zastavte se na Noc vědců a objevte tajemství kyberhrozeb

5. 10. 2023

Páteční noc 6. října bude po celé republice patřit vědcům a výzkumníkům. Tématem tradiční populárně-naučné akce Noci vědců je letos „Tajemství“ a naši experti z kyberbezpečnostního týmu CSIRT-MU si připravili program, s kterým zájemcům poodhalí problematiku kyberhrozeb.

Do celostátní akce Noc vědců se zapojujeme již několik let spolu s dalšími pracovišti a fakultami Masarykovy univerzity. Od 18 hodin do půlnoci se otevřou dveře do laboratoří a jiných zajímavých zákoutí akademických a výzkumných institucí, kam se běžně veřejnost nedostane. Nejinak tomu je i u nás, kdy svůj program naši „kyberbezpečáci“ představí v KYPO Labu.

„V kyberbezpečnostním týmu pracujeme na tom, aby některé informace zůstaly pro útočníky tajemstvím. Zároveň však tajemství odhalujeme, a to zejména ta, která se týkají hrozeb pro uživatele. Na Noci vědců návštěvníkům pomůžeme lépe porozumět obojímu,“ říká Martin Laštovička, vedoucí týmu CSIRT-MU.

Vyrazte na Noc vědců po různých stanovištích Masarykovy univerzity a nezapomeňte se stavit za námi, abyste odhalili tajemství kyberhrozeb!