Tým IT expertů pracuje na komplexní podpoře evidence a řízení rozsáhlé ICT infrastruktury MU

1. 8. 2023

Tým ICS MUNI se v rámci realizace projektu Fondu rozvoje Cesnet s názvem “Asset Management - Online evidence a kompletní asset management IT infrastruktury univerzity“ zaměřil na vytvoření komplexní podpory evidence a řízení síťových, hardwarových a softwarových aktiv v rámci rozsáhlé ICT infrastruktury Masarykovy univerzity.

Hlavním cílem projektu byl návrh, implementace a prototypové nasazení modulárního systému, vhodně integrujícího vybrané specializované nástroje pokrývající dílčí agendy správy a evidence podpůrných technických aktiv rozsáhlých infrastruktur do jediného, vzájemně provázaného celku. V rámci řešení projektu tak došlo k efektivnímu propojení vhodných nástrojů za účelem automatizace rutinních úkonů a synchronizace subsystémů, či poskytnutí funkcionality pokročilé analýzy dat o stavu, provozu a využití spravované IT infrastruktury. Projektový tým si kladl za cíl nejen zajištění konzistence dat mezi jednotlivými agendami, ale také zpřístupnění nových vlastností a funkcionalit s využitím možnosti modulárního rozšiřování. Vytvořený systém se do budoucna stane výchozím zdrojem dat pro potřeby primární evidence aktiv v rámci prostředí Masarykovy univerzity.