Ze setkání IT komunity si zájemci odnesli novinky ze světa univerzitního IT i kytičku

20. 6. 2022

Jedním z našich hlavních cílů je zajištění co nejkvalitnějšího IT zázemí pro Masarykovu univerzitu. Nejsme na to však sami, spolupracujeme s dalšími lokálními IT centry jednotlivých fakult a dalších pracovišť. A aby naše společná práce byla co nejefektivnější, je důležité navzájem sdílet know-how, zkušenosti a nápady a potkávat se – zkrátka to, co dělá komunitu komunitou. Nejinak tomu bylo i ve čtvrtek 16. června, kdy jsme se společně sešli na farmaceutické fakultě.

Novinkou oproti jiným setkáním bylo, že jsme využili program, který jsme měli připravený na nedávné výjezdní zasedání ÚVT. Kolegy z jiných IT center jsme tak informovali o výběrovém řízení na nový ekonomicko-informační systém, o možnostech ukládání rozsáhlých datových sad, roli GISů ve Facility Managementu Masarykovy univerzity nebo třeba o vícefázovém ověřování. Součástí byl také tzv. veletrh, tedy stánky s postery informujícími o různých aktivitách a agendách ÚVT.

Setkání tentokrát hostila farmaceutická fakulta, jejíž místní IT správci si pro komunitu připravili překvapení v podobě návštěvy skleníku exotických rostlin, z kterého si zájemci mohli odnést rostlinky určené k rozdání. Celý program jsme pak zakončili diskusemi na vybraná témata a malým pohoštěním. A jak to celé vypadalo se podívejte ve fotogalerii níže.