Setkání univerzitní IT komunity: Osobně a s neformálním programem

16. 9. 2021

Po více než roce jsme uspořádali fyzické setkání univerzitní IT komunity s jednoduchým cílem – podělit se nejen o novinky a zajímavosti v naší práci, ale potkat se naživo a po delší odluce obnovit osobní vztahy. Součástí tak byl i neformální program, který na plné čáře popřel zavedený stereotyp „nespolečenských ajťáků“.

Téměř 60 univerzitních IT odborníků z jednotlivých center informačních technologií (CIT) se společně sešlo ve čtvrtek 2. září při příležitosti tradičního setkání IT komunity. To je důležité především kvůli tomu, že ačkoli jsme z různých fakult a pracovišť, usilujeme společně o co nejkvalitnější IT zázemí pro MUNI. Proto je klíčové společné setkávání, sdílení informací a zkušeností a budování  nejlepší možné spolupráce a přátelských vztahů napříč univerzitou. Tentokrát své prostory pro setkání propůjčila Filozofická fakulta, za což patří dík především kolegům z CIT FF a knihovny FF, jakožto i za další spolupráci a pomoc při organizaci.

Odpolední část patřila formálnímu programu s příspěvky na téma Zázemí nejen pro výuku na univerzitě a ITSM – služby, procesy a nástroje. Během přestávky, jejíž občerstvení zajistili jednotlivci přímo z řad účastníků tak, že donesli něco malého k zakousnutí z vlastní výroby, se také konal krátký workshop o Mindfulness s Tomášem Vojtíškem z HR týmu Ústavu výpočetní techniky (ÚVT). Druhá část programu se věnovala novinkám a zajímavostem z univerzitního IT světa.

Setkání formální i neformální

Protože jsme si toho měli hodně co říct, navázala na formální část programu ta neformální v podobě přátelského večerního setkání pří dobrém jídle a pití na dvoře filozofické fakulty. Kromě nepracovních témat se mohli zájemci zapojit do diskuzí o elektronické poště na MU, mindfulness či dalším propojování IT komunity, k vyzkoušení byly také retro hry či virtuální realita.

Celé setkání IT komunity se uskutečnilo v přátelském duchu, splnilo svůj cíl potkání se i neformálně naživo a nastavilo laťku propříště vysoko. „Spolupráce a navazování přátelských vztahů je pro funkční IT na univerzitě velmi důležité. Setkání naživo to doufám náležitě podpořilo a já mám radost, jak pozitivně bylo vnímáno všemi zúčastněnými. Věřím, že příště se nás sejde ještě více,“ zhodnotila akci Pavlína Špringerová z ÚVT, hlavní organizátorka celého setkání.

Za fotky ze setkání velice děkujeme Ondřejovi Myšákovi z CIT FF.