Rektor ke 105. výročí univerzity ocenil zlatou medailí Luďka Matysku

1. 2. 2024

Luděk Matyska, náš bývalý ředitel a současný ředitel centra CERIT-SC, obdržel z rukou rektora Masarykovy univerzity Zlatou medaili. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil 31. ledna u příležitosti oslav 105. výroční založení MU.

Ve Velké aule Karla Engliše v budově Právnické fakulty bylo oceněno celkově 31 osobností Masarykovy univerzity. Zlatá medaile MU se pak uděluje významným představitelům vědy, kultury, vysokého školství a veřejného života, a to jako výraz ocenění dlouhodobých mimořádných zásluh o jejich rozvoj.

Profesor Luděk Matyska medaili obdržel za dlouholeté působení na předních vedoucích pozicích na Masarykově univerzitě (děkan Fakulty informatiky, ředitel Ústavu výpočetní techniky), za významné akademické aktivity (založení Superpočítačového centra Brno, založení Laboratoře pokročilých síťových technologií Sitola, zavedení semestrálních kurzů na témata počítačové sítě, architektura superpočítačů, high-performance computing) a za vědecké a publikační úspěchy (vedení celkově 18 vědeckých projektů na národní i evropské úrovni a publikace řady vědeckých prací). Gratulujeme!

Slavnostní podvečerem byl tak první z událostí, kterou Masarykova univerzita v letošním roce oslavuje 105. výročí založení. A na oslavách měl náš ústav i další významné zastoupení – náš kolega Martin Mazánek vedl a dirigoval Symfonický orchestr MU, kdy během minikoncertu zazněla i jedna jeho vlastní skladba.