Zavádíme služby CESNETu do katalogu IT služeb Masarykovy univerzity

25. 7. 2022

Další úspěšný projekt za námi! Ve spolupráci s Fondem rozvoje CESNET jsme se tentokrát zaměřili na implementaci jejich vybraných služeb do katalogu IT služeb MUNI. Cílem bylo snížit provozní zátěž vlastníků služeb z řad odborníků CESNET a také zvýšit povědomí o službách mezi uživateli z Masarykovy univerzity.

Projekt s názvem „Zapojení služeb provozovaných MetaCentrem do jednotné platformy řízení poskytovaných IT služeb na MU​“ řešil tým odborníků z divize IT služeb. Pro zavedení do katalogu IT služeb si vybrali online platformu pro pořádání videokonferenčních hovorů Zoom a službu pro automatizaci řízení přístupů a správy identit. Kromě analýzy, testování a samotné implementace do katalogu k oběma službám vytvořili také návody a podrobnou dokumentaci v podobě metodického doporučení.