Noc vědců 2020 na Ústavu výpočetní techniky

Letošní Noc vědců na MUNI bude úplně jiná, než byli návštěvníci doposud zvyklí. Program na téma Člověk a robot bude kompletně připraven online, a to formou interaktivní 3D prohlídky, kterou bude možné projít od 15. listopadu na webu Noci vědců.

15. 11. 2020

Na ústavu výpočetní techniky jsme si pro zájemce přichystali 3D prohlídku počítačového sálu a výzkumné laboratoře SITOLA. Jelikož je letošní téma Noci vědců zaměřeno na roboty a jejich vztah ke společnosti, při procházení nasnímaných prostor se dozvíte o proměnách umělé inteligence, kterou na ústavu využíváme při vlastním výzkumu a práci či spolupráci s jinými vědními obory.

Kromě hlavního výpočetního mozku v podobě počítačového sálu tak představujeme například software CaverDock pomáhající při hledání léku proti COVID-19 či ukázky asistence robotů v medicíně.

Seznámíme návštěvníky také s robotickými kyberválkami, které zuří po celém světě, nebo s pomocí IT technologií ve výzkumu exposom, který se zabývá dlouhodobým sběrem informací a dat o stavu dobrovolníků a všech vlivů prostředí, které na ně mohou působit. Díky tomu se hledají nové způsoby, jak zlepšit ochranu životního prostředí či zdraví společnosti.

O dalších pracovištích a fakultách Masarykovy univerzity zapojených do akce si můžete přečíst tady.

Nač dál čekat? Vydejte se s námi na prohlídku Noci vědců Ústavu výpočetní techniky! :)

Prozkoumat 3D prohlídku Ústavu výpočetní techniky