Knihovny zpřístupnily studentům tisíce knih online

19. 3. 2020

Kvůli nenadálým opatřením proti šíření koronaviru zůstali studenti Masarykovy univerzity doma. A to samozřejmě včetně těch, kteří dokončují své závěrečné práce, a tudíž jim zákaz vstupu do knihoven o to víc komplikuje situaci. Masarykova univerzita jim však po dohodě s dalšími institucemi zpřístupnila tisíce knih online, aby v práci a studiu mohli pokračovat z pohodlí domova.

Seznam portálů, služeb a dalších možností, které studentům usnadní práci, lze najít v katalogu IT služeb. Největší pomocí je asi zpřístupnění tzv. e-prezenčky, což je možnost online vypůjčení 15 000 nejžádanějších knih, které univerzita v minulosti fyzicky zakoupila a naskenovala. Standardně mohou studenti s těmito skeny pracovat jen prezenčně v knihovnách na zabezpečených počítačích.

Po domluvě s kolektivním správcem autorských práv DILIA se studentům také zpřístupnilo až 206 000 titulů monografií a periodik z fondů Národní knihovny ČR. Nově také mohou zdarma využít službu Bookport od vydavatelství Grada, popřípadě standardní elektronické informační zdroje poskytované univerzitou.

Zkrátka když nemohou studenti do knihoven, musí knihovny za studenty :)

Co vše nabízí knihovny online?


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info