Úspěšný odprodej univerzitní spin-off společnosti Flowmon Networks

13. 11. 2020

S lehkou nadsázkou si na MUNI zapisujeme prvenství při nedávném prodeji univerzitní spin-off společnosti Flowmon Networks, která právě naše duševní vlastnictví zhodnotila při úspěšném vstupu na americký trh.

Společnost Kemp, zabývající se zajišťováním nepřetržitých aplikačních zkušeností, které společnosti a poskytovatelé služeb potřebují ke svému úspěchu, oznámila akvizici české firmy Flowmon Networks, lídra v akčních řešeních síťové inteligence pro týmy síťových a bezpečnostních operací.

Flowmon Networks je jednou z úspěšných spin-off společností na Masarykově univerzitě, u které jsme stáli při vzniku jako duševní vlastníci a posléze partneři pro vědeckovýzkumnou a další spolupráci. „Prodej držených akcií je přirozeným krokem dalšího vývoje vzájemného vztahu mezi univerzitou a spin-off společností. Předpokládáme, že i nadále budeme s firmou úzce spolupracovat a pokračovat v jejím úspěšném rozvoji,“ nastínil budoucí vývoj ředitel ústavu Luděk Matyska.

Je to zároveň historicky poprvé, kdy Masarykova univerzita prodejem spin-off společnosti získává zpět finanční prostředky a zhodnocuje tak svůj vklad. Více informací o vstupu české firmy na americký trh si můžete přečíst v článku magazínu M či v tiskové zprávě.

 

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info