Informace o projektu
Nesekvenční modely výpočtů -- kvantové a souběžné distribuované modely výpočetních procesů

Informace

Projekt nespadá pod Ústav výpočetní techniky, ale pod Fakultu informatiky. Oficiální stránka projektu je na webu muni.cz.
Kód projektu
MSM 143300001
Období řešení
1/1999 - 12/2004
Investor / Programový rámec / typ projektu
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Fakulta / Pracoviště MU
Fakulta informatiky
Klíčová slova
concurrency;process algebras; infinite state systems; real-time; modal and temporal logics;concurrent constraint systems;specification;verification;quantum algorithms and protocols;entanglement;quantum finite and cellular automata;design methodologies

Cíl: Význam nesekvenčních modelů výpočetních procesů vzrůstá jak z hlediska teoretického, tak praktického. Cílem tohoto návrhu pro dlouhodobý výzkumný záměr je jak pokračování v již existujícím úspěšném výzkumu v oblasti souběžných (concurrent) distribuovaných systémů, tak i rozšíření výzkumu na problematiku kvantových modelů a výpočtů. Obsah: Analýza modelů souběžných procesů a jejich vzájemných vztahů s důrazem na algoritmické a složitostní aspekty. Analýza modelů a návrh specifikačních a transformačních nástrojů pro souběžné systémy pracující v reálném čase s důrazem na tzv. safety-critical systémy. Logiky, zejména temporální a modální, pro specifikaci a analýzu souběžných systémů. Návrh a analýza kvantových algoritmů a vývoj metod pro návrh kvantových algoritmů a protokolů, jakož i kvantových konečných automatů a celulárních automatů.

Výsledky

Cílem tohoto návrhu pro dlouhodobý výzkumný záměr je jak pokračování v již existujícím úspěšném výzkumu v oblasti souběžných (concurrent) distribuovaných systémů, tak i rozšíření výzkumu na problematiku kvantových modelů a výpočtů.

Publikace

Počet publikací: 264


Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 27 Další

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info