Informace o projektu
Integrovaný přístup k výchově studentů DSP v oblasti paralelních a distribuovaných systémů

Informace

Projekt nespadá pod Ústav výpočetní techniky, ale pod Fakultu informatiky. Oficiální stránka projektu je na webu muni.cz.
Logo poskytovatele
Kód projektu
GD102/05/H050
Období řešení
4/2005 - 12/2008
Investor / Programový rámec / typ projektu
Grantová agentura ČR
Fakulta / Pracoviště MU
Fakulta informatiky
Klíčová slova
souběžnost, verifikace, modelování, kvantové výpočty, diskrétní matematika
Spolupracující organizace
Vysoké učení technické v Brně

Cílem projektu je vytvoření kvalitativně nového typu výchovy doktorandů, který odpovídá současným mezinárodním trendům. Projekt je zaměřen na vysoce aktuální oblast paralelních a distribuovaných systémů. Počítá se zapojením 18 velmi perspektivních doktorandů ročně. Při vytváření nové kvality bude využito jak bohatých vědeckých, aplikačních a výchovných zkušeností týmu školitelů, tak již vybudované struktury laboratoří, existujících systémů seminářů a bohatých mezinárodních kontaktů. Těžištěm nového přístupu je důraz na kooperativní a mezinárodní charakter výchovy dokotrandů, týmovou práci v laboratořích a zapojení studentů do mezinárodních doktorandských aktivit. Projekt počítá s propojením výzkumných skupin, které v současné době existují na Fakultě informatiky MU v Brně, na Přírodovědecké fakultě MU v Brně a na Fakultě informačních technologií VUT v Brně. Kombinuje se tak základní a aplikovaný výzkum, který je na těchto institucích realizován. Pro výchovu studentů DSP již byly vytvořeny dobré podmínky (včetně technického a přístrojového vybavení). Cílem projektu je posunout tuto kvalitu o další stupeň výše a dostat se tak na úroveň špičkových mezinárodních vědecko-výzkumných center.

Výsledky

Vybudovat prostředí pro vědeckou přípravu studentů DSP v informatice, které by dlouhodobě garantovalo výchovu špičkových odborníků pro akademickou i průmyslovou sféru.

Publikace

Počet publikací: 80


Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info