Sada metodických, organizačních a právních nástrojů pro realizaci procedur odpovědného hlášení kyberbezpečnostních zranitelností a poskytnutí relevantních vzorových dokumentů (pravidla a podmínky RVDP, poskytnutí detailních vzorových podkladů, dokumentů atp. se zaměřením na soukromou i veřejnou správu vč. popisu relevantních parametrů)

Logo poskytovatele

Varování

Publikace nespadá pod Ústav výpočetní techniky, ale pod Fakultu informatiky. Oficiální stránka publikace je na webu muni.cz.
Autoři

VOSTOUPAL Jakub LOUTOCKÝ Pavel MALINKA Kamil KASL František BLECHOVÁ Anna KRIŠTOFÍK Andrej KLEINER Jan POHANKA Lukáš SZABÓ Juraj STUPKA Václav SAYDUEVA KNAPOVÁ Alena ROHEL Vladimír HRABĚ Pavel MIENCIL Petr BŘEZA Radan DUŠEK Petr

Rok publikování 2022
Druh Účelové publikace
Fakulta / Pracoviště MU

Fakulta informatiky

Citace
Popis Tento výstup se v první části zaměřuje na identifikaci rizik týkajících se organizačně-technických aspektů, přičemž u identifikovaných oblastí posléze představuje možná opatření pro jejich zmírnění. Na to navazuje třetí kapitola, ve které jsou rozvedeny vybrané nejrelevantnější právní povinnosti a související rizika, která mohou negativně zasáhnout implementaci RVDP. I v této kapitole jsou pak představena potenciální řešení (např. poskytnutím vzorové formulace) vyplývajících z právní úpravy. V další části jsou představeny vzorové podmínky RVDP, vhodné pro inspiraci v českém právním prostředí a v kontextu tohoto projektu. Ty jsou vytvořeny na základě analýzy řady vybraných funkčních zahraničních projektů a syntézy jednotlivých zjištění. Závěr tohoto dokumentu tvoří analýza motivačních aspektů jednotlivých zúčastněných subjektů k zapojení do RVDP a související doporučení, která mohou motivaci některých aktérů zvýšit a posílit efektivitu nasazeného RVDP (včetně bug bounty adaptace programu RVDP či spolupráce s dalšími zainteresovanými subjekty). V přílohách je pak možné najít další inspirace pro nastavení podmínek RVDP a související vzory smluvní úpravy.
Související projekty:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info