Centrum CERIT-SC

logo_cerit-scVýznamná část výzkumu na ÚVT probíhá v centru CERIT-SC

Centrum CERIT-SC (CERIT Scientific Cloud) je národním centrem poskytujícím flexibilní úložné a výpočetní kapacity a související služby, včetně podpory jejich exprimentálního využití. Současně centrum provádí výzkum a vývoj v oblasti flexibilních e-infrastruktur a  spolupracuje na výzkumných aktivitách svých uživatelů.

Centrum CERIT-SC vzniklo transformací bývalého Superpočítačového centra Brno (SCB) a je součástí Ústavu výpočetní techniky (ÚVT) Masarykovy univerzity (MU).

Centrum CERIT-SC je významnou součástí národní e-infrastruktury, složitého systému vzájemně propojených síťových, výpočetních a úložných kapacit a souvisejících služeb pro výzkumnou komunitu ČR. Centrum CERIT-SC je v této roli explicitně jmenováno ve vládou schválené Cestovní mapě velkých infrastruktur výzkumu, vývoje a inovací, svým zaměřením a nabídkou služeb doplňuje další dvě složky schválené národní e-infrastruktury – sdružení CESNET a superpočítačové centrum IT4Innovations.

Uživatelé centra CERIT-SC vystupují nejen jako odběratelé služeb, ale zejména jako partneři při výzkumu a produkčním nasazení jeho výsledků. Vznikají skupiny pracovníků CERIT-SC, studentů a členů jiných institucí, které pracují na řešení specifických problémů dané uživatelské komunity vyžadujících netriviální podporu e-infrastruktury.

Více o centru CERIT-SC