Změny v roamingových datech a roamingovém volání v EU od 11. 6. 2017

6. června 2017

Od 11. června 2017 budou podle rozhodnutí Evropské komise zrušeny roamingové poplatky za volání a data v rámci Evropské unie a dalších států. Kompletní výčet dotčených zemí uvádíme níže. Tady je stručné shrnutí změn pro služební tarify na MU. 

Mobilní data

Od tohoto data budou mobilní data čerpána z domácího datového tarifu, který máte aktivovaný pro ČR. Jedná se o datové balíčky pro mobilní telefony (1 GB a 3 GB) a datové balíčky používané v modemech a ostatních zařízeních (10 GB, 20 GB a neomezeně). 

Volání

Hovory a SMS v rámci všech uvedených států budou účtovány stejnou cenou jako v ČR, tj. 0,18 Kč bez DPH/min a SMS 0,10 Kč bez DPH/SMS (např. jste ve Francii a voláte a posíláte SMS do ČR, do Velké Británie či po Francii).

Hovory a SMS v rámci služebních čísel MU budou zpoplatněny jako volání a SMS mimo síť MU 0,18 Kč bez DPH /min a SMS 0,10 Kč bez DPH /SMS.

Seznam států, ve kterých budou od 11. června zrušeny roamingové poplatky za volání a data: 

Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kosovo, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Nizozemsko, Norsko, Německo, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Réunion, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Svatý Bartoloměj, Svatý Martin, Španělsko, Švédsko, Vatikán, Velká Británie (POZOR, změny se netýkají Andorry a Švýcarska)

V případě dotazů se obraťte na správce mobilních telefonů na svém pracovišti, případně na univerzitní tým helpdesku helpdesk@ics.muni.cz