Ukončení testovacího prostředí Yammer

11. srpna 2016

V týdnu 22. až 28. srpna 2016 ukončíme provoz testovacího prostředí Yammer a vytvoříme nové společné prostředí pro celou MU. To přinese využití tohoto prostředí pro všechny zaměstnance MU na jednom místě (dosud existuje na MU více neprovázaných Yammerů), a to nejen samotného Yammeru, ale díky provázání s Office365 i ostatních aplikací v rámci této služby.

Do nového prostředí Yammeru se budete moci přihlásit pouze pomocí účtu Office365. Pokud tento účet aktivní nemáte, můžete si jej zřídit v IS na adrese https://is.muni.cz/auth/extservices/ v sekci „Microsoft Office 365“ klepnutím na odkaz „Zapnout“. Nový Yammer pak najdete přímo v prostředí Office365 na adrese login.microsoftonline.com přes rozcestník aplikací v levém horním rohu.

Změna s sebou přináší ale i jednu nepříjemnou okolnost. V Yammeru nejsou dostupné nástroje pro přenesení vašeho obsahu do nového prostředí, proto pokud zde máte uložena nějaká potřebná data, stáhněte si je předem na svůj počítač. Veškerý obsah ze stávajícího Yammeru při převodu zmizí. Ověřovali jsme dostupné možnosti, ale jiné řešení bohužel není možné.

Pro jakékoliv dotazy můžete až do ukončení provozu využívat stávající Yammer, poté se můžete obracet na helpdesk@ics.muni.cz a tel. 549 49 7722. Aktuální informace najdete také na https://wiki.ics.muni.cz/novyyammer.