Školili jsme zahraniční IT pracovníky ve využití cloudu pro vědce

7. dubna 2017

Jak využít cloud a jeho možnosti pro podporu práce vědců? To v uplynulých třech dnech zkoušeli na společném workshopu zahraniční ajťáci, kteří přijeli na akci MUST Week na Ústav výpočetní techniky MU.

Na připravené vědecké webové aplikaci osm vybraných hostů z Nizozemí, Německa, Španělska, Řecka, Rumunska a Velké Británie testovalo její nasazení v cloudovém prostředí a zejména automatizované stavění aplikací. A to při zohlednění požadavků aplikace na využití náročného výpočetního prostředí. 

Proti obvyklým jednotně nastaveným webovým aplikacím je takto možné snadno připravit a využít i různé modifikace takových aplikací přizpůsobených specifickým, dokonce i protichůdným, požadavkům vědců.

Účastníci postupovali v několikahodinových etapách. Většina účastníků zvládla plnit úkoly podle plánu. Pokud někdo nestihl dokončit danou etapu včas, dostal možnost využít připravené vzorové řešení.

Třetí den jsme věnovali alternativním řešením, která nabízí projekt Indigo, včetně předvedení, jak aplikaci z předchozích dnů spustit v tomto prostředí.

Kromě Ústavu výpočetní techniky se do akce MUST week pro mezinárodní výměnu zkušeností zapojilo kromě pořádajícího Centra zahraniční spolupráce i cetrum Teiresiás, Kariérní centrum a knihovny MU. 

IMG_20170404_113742w

IMG_20170406_135556w

IMG_20170404_095240w