Noc vědců aneb Věda tak trochu jinak

8. října 2018

Společně s jinými univerzitními pracovišti a fakultami jsme se také my zúčastnili Noci vědců. V pátek 5. října tak měli návštěvníci od 18 hodin do půlnoci možnost navštívit prostory a kanceláře ÚVT a podívat se zblízka na práci našich vědců. Letošním tématem tohoto celoevropského jednodenního festivalu vědy bylo 100 let (české) vědy.

Zájemci z řad široké veřejnosti mohli podniknout výpravnou Cestu do pravěku IT a podívat se, jak informační technologie pomáhají vědě už od svého počátku, jak se vyvíjely a usnadňovaly nám život.

Experti z kyberbezpečnostního týmu CSIRT-MU ve svém programu 100 let bezpečnosti informací zase návštěvníky seznamovali s proměnami metod útočníků a obránců v průběhu věku a radili, jak si své informace zabezpečit v dnešní době.

Celkově akce na všech stanovištích Masarykovy univerzity přilákala 7 922 lidí, vědeckou zónu ekonomicko-technologickou, jejíž jsme byli součástí, pak navštívilo 857 osob.

Noc_vedcu_2018