Microsoft přichází s upgradem na nová Windows 10

21. srpna 2015

Od 29. července 2015 jsou k dispozici nová Windows 10 (ve verzi RTM vydané před oficiální distribucí), a to formou upgrade, který je postupně šířený na základě preferencí Microsoftu. Aktualizace je nabízena u předchozích verzí systému Windows počínaje verzí Windows 7 SP1 a výše.  Microsoft ji bude poskytovat zdarma do 29. července 2016.

S nabídkou aktualizace se můžete na osobních PC a noteboocích setkat obvykle prostřednictvím vyskakovacího okna, které vás vybízí ke schválení upgrade Windows. Pokud nejste přesvědčeni o tom, že chcete přejít na Windows 10, Ústav výpočetní techniky MU doporučuje nic nepotvrzovat a upgrade zrušit.

Přechod na novou verzi je vhodný pouze pro zkušené uživatele, kteří chtějí nový systém vyzkoušet. S masivním přechodem na novou verzi ovšem doporučujeme obecně počkat, než Microsoft odladí prvotní problémy. Ačkoliv naše dosavadní testování probíhalo dobře, mohou se vyskytnout ojedinělé případy chybějících ovladačů nebo může například dojít k problémům se zvýšením spotřeby na Intel procesorech o 10 %, nefunkčností některých aplikací apod.

Bezplatný upgrade na Windows 10 včetně případné reinstalace je možný pouze prostřednictvím služby Windows Update. Instalační media ani klíče z programu Select není možno použít pro bezplatný upgrade ani následnou reinstalaci Windows 10. Tato media lze použít pouze po zakoupení z programu Select. V případě zájmu kontaktujte své oddělení LVT.