Aktualizujte si nastavení wi-fi eduroam

10. dubna 2017

Ve středu 12. dubna 2017 dojde v dopoledních hodinách ke změně konfigurace v nastavení služby eduroam, které může u uživatelů způsobit problém s připojením k síti eduroam. Doporučujeme uživatelům aktualizovat si nastavení, díky kterému budete vždy připojeni s maximálním možným zabezpečením. 

Změna je takto jednoduchá:

  • Stáhněte si aplikaci eduroam CAT.
  • Spusťte ji.
  • Vyplňte přihlašovací údaje k eduroam ve formátu UČO@eduroam.muni.cz a sekundární heslo. Aplikace automaticky nastaví vše potřebné. 

Aktualizovat nastavení můžete v případě Windows jak před změnou eduroamu, tak po ní. V případě systémů Mac OS X a Linux je to možné až od středy. Pro stažení aplikace můžete po změně sítě eduroam (a její dočasné nedostupnosti) použít na univerzitě síť MUNI (přihlášení: UČO a sekundární heslo MU). Stáhnout aplikaci a nastavit si eduroam však můžete odkudkoli, i z domova.  

Všechny podrobnosti k této změně a k potřebným změnám v konfiguraci u zasažených uživatelů jsou k dispozici na speciální stránce k eduroamu.

V případě potřeby pomoci s nastavením se můžete obrátit na Helpdesk ÚVT (helpdesk@ics.muni.cz), vaše místní IT správce (CIT/LVT) nebo můžete zajít na CPS, kde vám technici poradí.