Vybíráme sedm nejlepších středoškoláků do evropského finále soutěže v kyberbezpečnosti

19. července 2017

Na půdu Fakulty informatiky MU do Kybernetického polygonu zavítalo v těchto dnech 12 nejlepších středoškoláků, kteří uspěli v prvním ročníku celorepublikové soutěže v kyberbezpečnosti.

Na letní školu KYPO, kterou pro ně přichystal univerzitní bezpečnostní tým CSIRT-MU, přijeli bojovat o účast v týmu, který bude reprezentovat ČR na podzimním evropském finále soutěže v kyberbezpečnosti ve španělské Málaze.

Čeká je nabitý program plný přednášek a praktické výuky. Během dvou dní, 19. a 20. července, si vyzkouší hned několik scénářů a bezpečnostních her a ověří si, jak pokročilé jsou jejich znalosti, dovednosti a práce v týmu. Na závěr projdou kvalifikací, z nichž vzejde sedm členů finálového týmu.

Edit: Kvalifikace skončila a určila podobu finálového týmu. Ten budou tvořit studenti ze Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno (2 studenti), Gymnázia Otokara Březiny a SOŠ v Telči, Gymnázia Jihlava, Gymnázia Boskovice, VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou a SPŠE Pardubice.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v Málaze!

IMG_20170719_123830