Nové počítače ve studovnách zajistí studentům pohodlnější práci

31. srpna 2015

Rychlejší a výkonnější počítače byly v těchto dnech instalovány ve studovnách fakulty sociálních studií a knihovny univerzitního kampusu namísto těch původních.

Po stránce hardware se počítače zlepšily téměř ve všech parametrech. Větší jsou i monitory, původní 19palcové nahradily 22palcové, což přinese snadnější práci s více okny.

V knihovně FSS, která otevírá 7. září, proběhla výměna 24 kusů počítačů. V kampusu je 112 počítačů k dispozici od pondělí 31. srpna. Díky centrálně řešeným instalacím systému jsou všechny PC připraveny k využití pro studenty ve velmi krátké době. “Smazání, nastavení BIOSu, instalace operačního systému, aktualizace, instalace ovladačů, instalace softwaru a nastavení jednoho počítače by zkušenému administrátorovi zabralo cca 3 hodiny. S využitím prostředků bezobslužné instalace OPSI a centrální správy jsme 112 počítačů zprovoznili ve dvou lidech za 8 a půl hodiny. Celý proces tak byl 20x rychlejší,” říká Aleš Roček, vedoucí oddělení technické podpory Ústavu výpočetní techniky MU.

Studenti mohou na počítačích najít i jakési desatero IT, na co je dobré pamatovat, zpracovaných formou nálepek. Ty mají za cíl například to, aby se student začal včas zajímat o možnosti zálohovat svá data nebo využívat unikátní on-line nástroje či licence programů.

Výměnu počítačů zajistili pracovníci Ústavu výpočetní techniky ve spolupráci s místními zaměstnanci LVT.

Nové počítače v knihovně univerzitního kampusu: