Moderní a flexibilní, takový je nový web Fakulty sociálních studií MU

9. listopadu 2015

Přehledné informace pro uchazeče, studenty i zaměstnance v moderním a uživatelsky příjemném dizajnu nabízí od 1. listopadu nový web Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, www.fss.muni.cz. V jeho rámci jsou nově umístěny také klíčové informace pro uchazeče na www.chcinafss.cz.

Web nabízí uživatelům jasnou orientaci v důležitých informacích, a to na počítačích i mobilních zařízeních. Výhodou je také propracovaný redakční systém, který zjednodušuje správu webu. Aby naplnil potřeby návštěvníků, probíhalo před spuštěním webu rozsáhlé uživatelské testování mezi uchazeči o studium, studenty i zaměstnanci FSS.

„Nový web je perfektně přehledný, líbí se mi i po grafické stránce, nejvíce ale oceňuji to, že je logicky uspořádaný. Informace jsou přesně na těch místech, kde bych je očekával,“ zhodnotil student FSS a FF Mirek Tobiáš Hošman.

Stránky FSS vznikly jako první velký web v rámci nové univerzitní platformy pro tvorbu webů #UniWeb, kterou vybudoval Ústav výpočetní techniky MU. „UniWeb, tedy jakási webová lego skládačka, fakultě přináší flexibilitu použití různých prvků včetně jejich rozšiřování v budoucnu, respektování standardů přístupnosti webů, dlouhodobou udržitelnost, bezpečnost, zálohování a mnoho dalších výhod, které z tohoto webového zázemí vytváří komplexní službu,“ dodal Matej Antol z webového týmu ÚVT.

Na nový web fakulty sociálních studií navazuje příprava webů kateder, aktuálně se připravují weby pro Katedru sociologie nebo Katedru mediálních studií a žurnalistiky FSS. Fakulta díky tomuto propojení získá ucelenější prezentaci.