Přijďte se podívat na den otevřených dveří KYPO

18. května 2017

Zajímá vás kyberbezpečnost a Kybernetický polygon? Hledáte téma pro bakalářku, diplomku nebo se chcete jen podívat, na čem bezpečnostní tým MU pracuje? Přijďte ve čtvrtek 18. května mezi 12 a 15 hodinou na den otevřených dveří laboratoře KYPO.

Můžete si zahrát bezpečnostní hry, které vytvořili studenti Semináře simulace kyberútoků, a zjistíte, jak se útokům bránit. Nahlédnete do zákulisí polygonu a projektů bezpečnostního týmu. Pokud vás nějaké téma zaujme, můžete ho řešit jako vaši bakalářskou nebo diplomovou práci. A zdaleka nemusíte být jen studenty FI! Kyberbezpečnost je multidisciplinární oblast, kde najdou uplatnění i další obory.

Kybernetický polygon (KYPO) najdete v přízemí Fakulty informatiky na Botanické 68a, v prostorách CERITU-SP (laboratoř S108).

Program připravil bezpečnostní tým CSIRT-MU, který působí na Ústavu výpočetní techniky MU. Pravidelně organizuje cvičení kyberbezpečnosti CyberCzech a nedávno obdržel certifikaci, která tým řadí mezi 20 nejlepších v Evropě.