Webhosting v CMS Umbraco

Potřebujete bez složitého instalování a konfigurace vytvořit jednoduchý web? Nebo máte složitější požadavky, ale nemáte nikoho, kdo by pro vás web vytvořil? Pak je tato služba určena právě pro vás.

Systém Umbraco je CMS (content management system) umožňující tvorbu webových prezentací na míru a jejich snadnou editaci.

CMS Umbraco je vhodný:

  • pro weby kateder, ústavů a odborných pracovišť
  • pro webové prezentace pořádaných konferencí
  • pro weby pro zajišťující povinnou publicitu v projektech
  • pro komplexní weby se speciální funkčností — můžete využít služeb poskytovaných našimi odborníky na grafiku a programování.

Služba je určena:
Zaměstnancům MU | Studentům MU např. pro prezentaci spolkůZákladní strukturu a funkčnost webu vytvoříme podle vašich požadavků s použitím volně dostupných šablon nebo grafických podkladů, které nám poskytnete. Další správa struktury a obsahu je již ve vaší režii — obsah stránek budete editovat v jednoduchém editoru (podobném např. MS Wordu).

Úpravu webu bude po krátkém zaškolení schopen provádět každý uživatel. Úpravy struktury webu vyžadují technicky mírně zdatnějšího uživatele, zásadnější úpravy pak člověka znalého HTML a CSS.

Poskytnutí prostoru v systému Umbraco je zdarma. Dále je zdarma vytvoření struktury webu z předem připravených šablon (do 4 hodin práce programátora). Běžný web je vytvořen a zpřístupněn obvykle do týdne po dodání požadavku. 

ÚVT může zajistit i pokročilou správu a rozvoj webu dle požadavků formou placené služby. Pokud plánujete rozsáhlejší web, zprostředkujeme vám personální kapacity na jeho údržbu.


Další informace

Technická a další dokumentace  služby je dostupná na wiki https://wiki.ics.muni.cz/doku.php?id=webhosting_na_umbracu.

Pro vystavování informací v rámci webové prezentace Masarykovy univerzity na adrese www.muni.cz využijte službu Webhosting na muni.cz.