Office 365

Office 365 je služba pro podporu sdílení informací v pracovní organizaci – tzv. groupware. Je to balík vzájemně provázaných služeb: e-mailu, kalendářů, sdílení dokumentů a úkolů, komunikátoru ve stylu Skype.

 

Office 365 zdařile cílí na spolupráci v menších týmech i větších organizacích.

Na MU s Office 365 pracují například vědecké týmy CEITECu, CEITEC CŘS používá kalendáře pro management pracovního času, RMU e-mail, mezi uživateli je i administrativa ÚVT.

Office 365 na uživatele neklade velké nároky. Postačuje znalost výpočetní techniky na úrovni kancelářské práce a základy práce s internetem. V rámci služby je k dispozici uživatelská podpora

Služba je určena:
Zaměstnancům MU | Studentům MU 


Přestože je Office 365 balík vzájemně provázaných služeb, lze výborně pracovat jen s jednotlivými službami (např. SharePointem) nebo i jen jejich částmi (např. se sdílenými kalendáři v Exchange Online). Není nutné využít celý systém.

Součásti balíku Office 365

Exchange 365: e-mail a související služby (kontakty, kalendáře, rezervace prostředků, e-mailové skupiny, sdílené schránky a sdílené kalendáře). Pro plnohodnotnou práci s Exchangem 365 je nutný klient Microsoft Outlook. S produktem lze pracovat i přes webové rozhraní, e-maily lze číst přes libovolného klienta IMAP (například ThunderBird). Exchange 365 podporuje většina různých chytrých mobilů a komunikátorů.

SharePoint 365: sdílení dokumentů, kalendářů, úkolů. Umožňuje sledovat změny v dokumentu pomocí verzování, fulltextové prohledávání dokumentů. Výhodou je nezávislost na platformě, tzn. není důležité, jaký operační systém používáte a jaké aplikace v něm máte nainstalovány. Postačí webový prohlížeč, neboť programy pro editaci dokumentů (Word, Excel, PowerPoint) jsou naprogramovány v Office 365. Nejvíce podobnou neplacenou službou jsou dokumenty Google.

Lync 365: komunikátor ve stylu Skype nebo ICQ. Kromě textového chatu umí sdílení desktopu počítače, telefonní nebo video hovory včetně konferencí a to mezi více lidmi.


Další informace

Technická a další dokumentace  služby je dostupná na wiki http://wiki.ics.muni.cz/doku.php?id=office365.