Elektronické informační zdroje v novém

8. 3. 2019

Vizuálním redesignem prochází celá Masarykova univerzita a Portál elektronických informačních zdrojů není výjimkou. Úpravy se však v případě ezdroje.muni.cz netýkají jen vizuálu, ale na základě četných připomínek i lepší uživatelské přívětivosti, použitelnosti a (vizuální) přehlednosti.

Nové rozhraní obsahuje:

• upravenou informační architekturu a strukturu webu – web by měl být přehlednější a práce s ním tedy snazší. Stránky jsou organizačně upraveny a informačně nepřehlceny;
  • jasnou vizuální hierarchii – důležité informace jsou zvýrazněny nebo jinak jasně označeny, například hlavní stránce dominuje nejvíce využívaná služba discovery.muni.cz a čtyři piktogramy odkazující na nejdůležitější stránky portálu;
  • aktualizované texty a návody – přepsané a zestručněné pro rychlejší pochopení.

Kromě toho jsme vylepšili:

• responzivitu – webové stránky jsou nyní přehledné i na mobilních zařízeních
  • pohodlnější vzdálený přístup na konkrétní zdroje – portál sám nastaví vhodný odkaz/připojení podle toho, odkud přistupujete.

Portál zároveň prochází opakovaným testováním s případnými drobnými úpravami. Novou podobu webu připravil tým Knihovnicko-informačního centra Ústavu výpočetní techniky ve spolupráci s ostatními knihovníky Masarykovy univerzity. Anglickou verzi najdou uživatelé na adrese eresources.muni.cz.

Pokud narazíte na cokoliv, co vám přijde v nepořádku nebo máte jakýkoli komentář, nebojte se nám ozvat na eiz@muni.cz. Společně s portálem EIZ prochází změnou i samotná stránka s vyhledáváním Discovery, tu můžete očekávat ve svém prohlížeči k vidění v blízké době.